Открий съкровището

Катедрала, Францискански манастир и църква "Св. Блеш" в Дубровник

Начало / Машина на времето / Барок / Катедрала, Францискански манастир и църква "Св. Блеш" в Дубровник
Ти откри съкровище! Разгледай го!

Катедрала, Францискански манастир и църква
Катедрала, Францискански манастир и църква
Катедрала, Францискански манастир и църква

ЗА СЪКРОВИЩЕТО

На мястото, където се издига днешната Катедрала в Дубровник, са били построени три църкви. През 1672-1713 година се построява тази последна, четвърта църква по проект на архитекта Андреа Буфалини от Урбино. Днес там можеш да видиш всички останки от различните векове.

В града има и францискански манастир издигнат през 1317. Той е известен със една от най-старите аптеки в Европа. В манастира през различните векове са издигнати сгради в различни архитектурни стилове - романски, готически, Барок. Тук е е една от най-красивите галерии в Хърватска и една от най-богатите библиотеки по Далматинското крайбрежие.

Дубровник, както повечето градове, има свои пазители, наречени светци-патрони. Св. Блеш е пазител на града и в негово име е построена църква. Погледната отгоре тя е с форма на кръст. Талантът на архитекта, построил бароковата църква "Св. Блеш", може да видите още при входа на храма. По фасадите има богата украса от скулптури, колони и каменни пластики.

Галерия


Ти спечели от това съкровище 1 точки!
Общо: 1 точки!

© Асоциация за културен туризъм. Всички права запазени.
Проектът е финансиран от
Британски съвет България




Warning: include(counter.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/pixelflo/otkrivam.com/index.php on line 313

Warning: include(): Failed opening 'counter.html' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/pixelflo/otkrivam.com/index.php on line 313